O projektu farnost-dolni-pocernice.cz

O-projektu-farnost-dolni-pocernice.cz

Chtěli byste vědět více informací o tomto projektu farnost-dolni-pocernice.cz? Pojďme si shrnout vše podstatné a odpovědět na nejčastější dotazy, které nám posíláte přes náš kontaktní formulář.

Co vše na tomto webu najdete?

Projekt farnost-dolni-pocernice.cz vznikl jako blog milovníků historie, architektury a kulturních akcí. Jedná se samozřejmě o typický web tzv. pražské kavárny, kterou zde rozhodně nehodláme skrývat.

Přinášíme zde aktualizované informace o otevíracích dobách jednotlivých pražských památek, budov a něčím atraktivních lokalit, které stojí za navštívení. Dále se zde snažíme udržovat aktuální prohlídkové trasy a to včetně jejich cen a harmonogramů prohlídek.

V historických budovách se také často konají koncerty klasické, ale i moderní hudby. Typické jsou například vánoční koncerty různých kapel či zpěváků v kostelech a katedrálách. Na tomto webu najdete seznam takovýchto akcí, které se snažíme pravidelně aktualizovat a udržovat.

Nyní vám odpovíme na nejčastější otázky, které nám pokládáte přes kontaktní formulář.

Kdo stojí za tímto magazínem?

Tento projekt byl založen jako kolektivní studentská práce několika studentů historie, kteří nebyli příliš spokojeni se způsobem informování o historických budovách v Praze a o akcích zde konaných. Proto jeden z nás registroval doménu, která se k tomuto tematicky hodila, objednal základní webhosting a založil projekt.

Publikujete informace i v tištěné podobě?

Bohužel nikoliv. Již od začátku fungujeme naprosto online a zatím nemáme v plánu rozšiřovat naši redakční činnost o publikování tištěného magazínu, nebo jiných materiálů.

Jakým způsobem je provoz webu financován?

Web funguje pouze z reklamy, kterou návštěvnici vidí kolem hlavního obsahu. Nebereme žádné dotace, ani nemáme žádné placené propagace. Občas se někdo ozve s poptávkou na zveřejnění informace o nějaké akci, kterou opravdu nutně potřebuje zpropagovat. Pokud píšeme takto narychlo, tak očekáváme nějakou malou kompenzaci za toto prioritní napsání. Ale to se děje jen zřídka kdy.

Občas se na nás obrací různé pracovní, studijní, nebo školní portály, které by rády informovali návštěvníky o možnostech účasti na různých kurzech, rekvalifikace, nebo hledají vhodné pracovníky na administrativní pozice.

Jaké jsou vaše plány s tímto webem do budoucna?

Pevně doufám, že se nám podaří udržet stále dobře fungující redakci, která udržuje tento web na dobrovolnické bázi bez nároku na honorář. Příjmy z reklamy tak akorát pokryjí náklady na obnovení domény a provoz webu.