Nejvýznamější historické budovy v Praze

Asi je každý zná, ale pojďme si je připomenout. Podívejme se na seznam 7 nejznámějších historických budov v Praze.

1. Pražský hrad

Nezaměnitelnou panorama Prahy tvoří právě tento Pražský hrad. Jedná se o komplex budov kolem Chrámu sv. Víta tyčícího se nad řekou Vltavou. Tyto budovy v současné době slouží jako sídlo prezidenta České republiky a reprezentativní prostory pro zahraniční delegace.

2. Chrám sv. Víta

Pokud jsme zmínili Pražský hrad, musíme zmínit i chrám, který se nachází na nádvoří tohoto Hradu.  Jedná se o gotickou katedrálu, kterou rozhodně musíte navštívit během vaší návštěvy Prahy. Doporučujeme si ráno přivstat a vyhnete se řadám a přeplněnému nádvoří plného turistů.

3. Národní muzeum

Každý návštěvník Prahy musel projít přes Václavské náměstí (bývalý koňský trh). Nad Václavským náměstím se tyčí kromě sochy svatého Václava také budova Národního muzea. Toto nedávno zrekonstruované muzeum pořádá neuvěřitelné množství výstav a přednášek na různá témata a různých uměleckých směrů.

4. Národní divadlo

V devatenáctém století začala po velké národní sbírce stavba českého národního divadla. Bohužel krátce před dokončením budova vyhořela a musela se uspořádat sbírka nová. Po této události se již podařilo národní divadlo dokončit a krása exteriéru tohoto divadla tvoří jednu z perel Prahy.

5. Staroměstská radnice s orlojem

Každý musí navštívit Staroměstské náměstí. Nachází se ze slavné astronomické hodiny, které každou celou hodinu odbijí a odehraje se zde na hodinách menší loutkové představení. Kolem radnice se vždy před blížící se celou hodinou tvoří mnohohlavé davy především turistů.

6. Rudolfinum

Jedná se o sídlo české filharmonie, která sídlí právě v této historické budově, ve které se konají významné koncerty vážné hudby.

7. Trojský zámek

Nyní se podíváme již mimo hlavní turistické trasy a to konkrétně na zámek v Tróji, který sousedí přímo s Pražskou Zoo.

Posted in Historické Budovy.