Praha – nejen památky, ale také bohatý noční život

Praha, to je hlavní město České republiky. Mnoho lidí z celého Česka, ale také zahraničí zde jezdí jak za prací, za památkami, ale také za bohatým nočním programem. Pojďme se podívat na největší lákadla večerní Prahy.

1. Bohatá nabídka kasin a pokerových turnajů

Jedny z nejvýznamnějších českých pokerových turnajů se odehrávají právě v pražských kasinech. V těchto kasinech také najdete bohatou nabídku různých živých her od rulety, přes Black Jack až po různé pokerové hry s krupiérem.

Pokud máte Prahu z ruky a přece jen byste si chtěli něco zahrát, pak můžete zvolit Playamo Czech, což je online herna na které najdete mnoho různých her a zajímavé bonusy.

2. Divadla, koncerty a přednášky

V Praze se koncentruje největší procento různých umělců. Od divadel, přes zpěváky a herce až k malířům, fotografům apod.

Proto zde také najdete největší množství divadelních představení, které se v Česku odehrává. Nejen divadla, ale také všemožné koncerty všech hudebních žánrů se odehrávají na pražských pódiích klubů, studií, ale také stadiónů.

Pokud chcete navštívit kvalitní divadelní představení, musíte se pravděpodobně vydat do Prahy a nebo si vytipovat nějaké menší divadlo v krajských, či okresních městech.

3. Noční prohlídky památek

Praha má v noci své kouzlo. Projděte se po centru města po západu Slunce. V kontrastu tmy a osvětlených budov vyniknou další detaily, kterých si za běžného denního světla nemusíte ani všimnout.

Některé památky mají také i své večerní prohlídky, kterých se můžete zúčastnit i vy. V některých kostelech můžete třeba sledovat na věži západ Slunce nad Prahou.

Jaký tip zábavy preferujete vy? Dejte nám vědět a možná i váš tip přidáme na tento seznam.

4 zajímavé akce, které se konají na zámcích a hradech

Letošní rok zatím i přes nepřízeň aktuální situace vypadá na plný plánovaných akcí. Kalendáře na pražských a středočeských hradech a zámcích jsou opravdu nabité zajímavými událostmi. Pojďme se podívat na výběr z těch nejzajímavějších.

Komentované prohlídky na Novoměstské radnici

V letošním roce mají na Novoměstské radnici v plánu několik dní provázet zájemce o prohlídku po budově.  Aktuálně jsou zde vypsány termíny především na jarní období. Těšit se ale můžete i na letní večerní prohlídky při západu slunce, které se budou pravděpodobně podle plánu konat jednou  až dvakrát měsíčně.

Zámecké slavnosti na zámku Kynžvart

Dne 12.6. se pravděpodobně uskuteční nedaleko od Prahy zajímavá slavnost. V kapli svatého Antonína z Padovy je naplánovaná veřejná bohoslužba a kolem zámku bude bohatý program zaměřený na historii tohoto místa.

Den s Františkem Jiřím na zámku Kynžvart

V rámci Roku osvícenské šlechty proběhne na zámku Kynžvart přednáška o životě a aktivitách známého evropského politika a diplomata – Františka Jiřího prvního knížete z rodu Metternichů. Součástí bude i malá faleristická výstava vyznamenání tohoto rodu.

Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře

Milujete rytířské souboje, historické trhy a tradiční českou zábavu? Pak nesmíte chybět 22.5 v Břevnovském klášteře, kde se uskuteční již sedmý ročník oblíbených středověkých slavností. Bue zde bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Menší se mohou těšit například na loutkové divadlo, rytířské souboje. Ti větší třeba na ukázku dobového vaření piva, tanečnice doprovázené dobovou hudbou.

Zalíbila se vám některá z těchto akcí a rádi byste se ji zúčastnili? Směle do toho. Pokud budete chtít více informací o některé z blížících se akcí, pak sledujte pravidelně náš web.

Nejvýznamější historické budovy v Praze

Asi je každý zná, ale pojďme si je připomenout. Podívejme se na seznam 7 nejznámějších historických budov v Praze.

1. Pražský hrad

Nezaměnitelnou panorama Prahy tvoří právě tento Pražský hrad. Jedná se o komplex budov kolem Chrámu sv. Víta tyčícího se nad řekou Vltavou. Tyto budovy v současné době slouží jako sídlo prezidenta České republiky a reprezentativní prostory pro zahraniční delegace.

2. Chrám sv. Víta

Pokud jsme zmínili Pražský hrad, musíme zmínit i chrám, který se nachází na nádvoří tohoto Hradu.  Jedná se o gotickou katedrálu, kterou rozhodně musíte navštívit během vaší návštěvy Prahy. Doporučujeme si ráno přivstat a vyhnete se řadám a přeplněnému nádvoří plného turistů.

3. Národní muzeum

Každý návštěvník Prahy musel projít přes Václavské náměstí (bývalý koňský trh). Nad Václavským náměstím se tyčí kromě sochy svatého Václava také budova Národního muzea. Toto nedávno zrekonstruované muzeum pořádá neuvěřitelné množství výstav a přednášek na různá témata a různých uměleckých směrů.

4. Národní divadlo

V devatenáctém století začala po velké národní sbírce stavba českého národního divadla. Bohužel krátce před dokončením budova vyhořela a musela se uspořádat sbírka nová. Po této události se již podařilo národní divadlo dokončit a krása exteriéru tohoto divadla tvoří jednu z perel Prahy.

5. Staroměstská radnice s orlojem

Každý musí navštívit Staroměstské náměstí. Nachází se ze slavné astronomické hodiny, které každou celou hodinu odbijí a odehraje se zde na hodinách menší loutkové představení. Kolem radnice se vždy před blížící se celou hodinou tvoří mnohohlavé davy především turistů.

6. Rudolfinum

Jedná se o sídlo české filharmonie, která sídlí právě v této historické budově, ve které se konají významné koncerty vážné hudby.

7. Trojský zámek

Nyní se podíváme již mimo hlavní turistické trasy a to konkrétně na zámek v Tróji, který sousedí přímo s Pražskou Zoo.