Praha: Památky, Architektura, ale také noční život

Plánujete cestovat do Prahy za prací, či za turistikou? Pojďme se podívat na aktivity, které lze provádět ve večerních a nočních hodinách. Praha je totiž nejen známá svými památkami a architekturou, ale také zábavou.

1. Široká nabídka pokerových turnajů a cash game

Máte rádi poker? Praha je ráj pokerových hráčů. Je zde nespočet kasin a některé z nich pořádají pravidelné každodenní turnaje a cash game. Můžete si tak zahrát poker za vstupné, které vám bude vyhovovat a nemusíte se omezovat tím, že jsou aktuálně pouze malé/velké buy-in.

Pokud teprve plánujete se vydat do Prahy a chtěli byste si něco zahrát, můžete si zatím zahrát na Playamo hrát, kde najdete mnoho různých online her a bonusy.

2. Sportovní akce

V Praze se nachází mnoho sportovních klubů. Pokud jste milovníci sportů, můžete se podívat na plánované sportovní utkání a určitě si vždy nějaké vyberete dle vašeho gusta. Hraje se zde od fotbalu, přes hokej až po vodní pólo, nebo curling. Vstupenky na většinu akcí koupíte online a nebo přímo na místě. Málo kdy je na nějakou akci vyprodáno.

3. Kulturní akce

Praha je kulturní centrum Česka. Najdete zde mnoho divadel, klubů, diskoték, kin, přednáškových sálů a dalších vyžití. Špička kultury je samozřejmě Národní divadlo, kde účinkují nejznámější čeští herci a herečky. Hodně známá divadla jsou také třeba: Ta Fantastika, Divadlo v Dlouhé, Vinohradské divadlo, Dejvické divadlo, divadlo ABC, a mnoho dalších.

Z klubů například můžete navštívit známé Roxy, Palác Akropolis, Zlatý Strom, Lucerna Music Bar, SaSaZu a mnoho dalších.

Jakým způsobem budete trávit volný čas v Praze? Inspirovali jsme vás, nebo nikoliv?

Architektonické skvosty Prahy a okolí podle A.Gebriana

Milujete architekturu? My také!  Do našeho seriálu jsme si pozvali známého českého videoblogera o architektuře – Adama Gebriana, aby nám představil jeho neoblíbenější architektonické skvosty Prahy a okolí.

1. Národní památník na Vítkově

Jedna z nejmonumentálnějších staveb minulého století se nachází na pražském kopci Vítkov, na kterém najdeme i jednu z největších jezdeckých soch. Konkrétně se zde nachází socha Jana Žižky.

Je škoda, že většina Pražanů zná tuto budovu pouze z venku. Pokud by se podívali na prohlídku i dovnitř, možná by na tuto památku velmi spojenou s minulým režimem měli trochu jiný pohled.

Budova měla sloužit jako uctění památky legionářů, kteří padli už za První světové války. Základní kámen byl položen již v roce 1928. Během Druhé světové války zde měl sklad Wehrmacht a za minulého režimu tu bylo Mauzoleum Klementa Gottwalda. Mezi roky 1989-2009 byl nepřístupný. Pro veřejnost je k dispozici až od roku 2009, kdy zde proběhla rekonstrukce.

Návštěvníci se mohou těšit například na krásný Slavnostní sál, expozici Laboratoř emocí a expozici novodobých českých dějin.

2. Obchodní dům Kotva

Obchodní domy Kotva a Máj byly rozhodně dva nejznámější obchodní domy v bývalém Československu. Budova Kotvy byla postavena v rámci architektonické soutěže. V této soutěži vyhráli manželé Machoninovi, kteří se nebáli a odvážně vyřešili otázku jakým způsobem umístit téměř dva hektary obchodní plochy a skladovacích prostor na malý pozemek v centru Prahy.

Dle nás se jim to povedlo náramně, ale tento obchodní dům již bohužel díky necitlivým rekonstrukcím interiéru trochu ztratil své kouzlo. Bylo totiž potřeba rozparcelovat obrovský prostor na jednotlivé obchody, jelikož již nesloužil pouze jednomu nájemci, ale několika desítkám prodejců, kteří potřebovali prostor rozčlenit.

3. Tančící dům (Ginger and Fred)

Symbol nového moderního státu (ČR), kterým chtěli architekti ukázat, že patříme do moderní západní civilizace. Podobu domu navrhl známý český architekt chorvatského původu – Vlado Milunić spolu s Frankem O. Gehrym.

Byl postaven na místě, které omylem zničila americkém bomba při bombardování Prahy.

4. Náplavka v Praze

Náplavku považujeme za kvalitní projekt, kdy město Praha investovalo do úpravy nábřeží Vltavy tak, aby zde vznikl kvalitní prostor pro trávení času. Nebyla zanedbaná ani estetická stránka, kdy se bývalé sklady zapuštěné do zdi proměnily v kavárny s otevíratelným čelním sklem.

5. Dům Radost na Žižkově

Tuto krásnou funkcionalistickou budovu najdete na pražském Žižkově. Pravděpodobně ho znáte především z venku. Otevírá se veřejnosti pouze výjimečně a to většinou ve dnech tzv. Open House Praha, který se i letos pravděpodobně uskuteční v září. Doporučujeme prohlídku této krásné budovy nejen z venku, ale také zevnitř.