4 zajímavé akce, které se konají na zámcích a hradech

Letošní rok zatím i přes nepřízeň aktuální situace vypadá na plný plánovaných akcí. Kalendáře na pražských a středočeských hradech a zámcích jsou opravdu nabité zajímavými událostmi. Pojďme se podívat na výběr z těch nejzajímavějších.

Komentované prohlídky na Novoměstské radnici

V letošním roce mají na Novoměstské radnici v plánu několik dní provázet zájemce o prohlídku po budově.  Aktuálně jsou zde vypsány termíny především na jarní období. Těšit se ale můžete i na letní večerní prohlídky při západu slunce, které se budou pravděpodobně podle plánu konat jednou  až dvakrát měsíčně.

Zámecké slavnosti na zámku Kynžvart

Dne 12.6. se pravděpodobně uskuteční nedaleko od Prahy zajímavá slavnost. V kapli svatého Antonína z Padovy je naplánovaná veřejná bohoslužba a kolem zámku bude bohatý program zaměřený na historii tohoto místa.

Den s Františkem Jiřím na zámku Kynžvart

V rámci Roku osvícenské šlechty proběhne na zámku Kynžvart přednáška o životě a aktivitách známého evropského politika a diplomata – Františka Jiřího prvního knížete z rodu Metternichů. Součástí bude i malá faleristická výstava vyznamenání tohoto rodu.

Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře

Milujete rytířské souboje, historické trhy a tradiční českou zábavu? Pak nesmíte chybět 22.5 v Břevnovském klášteře, kde se uskuteční již sedmý ročník oblíbených středověkých slavností. Bue zde bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Menší se mohou těšit například na loutkové divadlo, rytířské souboje. Ti větší třeba na ukázku dobového vaření piva, tanečnice doprovázené dobovou hudbou.

Zalíbila se vám některá z těchto akcí a rádi byste se ji zúčastnili? Směle do toho. Pokud budete chtít více informací o některé z blížících se akcí, pak sledujte pravidelně náš web.

Posted in Akce a představení, Historické Budovy.