4 zajimave akce ktere se konaji na zamcich a hradech 720x380 - 4 zajímavé akce, které se konají na zámcích a hradech

4 zajímavé akce, které se konají na zámcích a hradech

Letošní rok zatím i přes nepřízeň aktuální situace vypadá na plný plánovaných akcí. Kalendáře na pražských a středočeských hradech a zámcích jsou opravdu nabité zajímavými událostmi. Pojďme se podívat na výběr z těch nejzajímavějších.

Komentované prohlídky na Novoměstské radnici

V letošním roce mají na Novoměstské radnici v plánu několik dní provázet zájemce o prohlídku po budově.  Aktuálně jsou zde vypsány termíny především na jarní období. Těšit se ale můžete i na letní večerní prohlídky při západu slunce, které se budou pravděpodobně podle plánu konat jednou  až dvakrát měsíčně.

4 zajimave akce ktere se konaji na zamcich a hradech 1 - 4 zajímavé akce, které se konají na zámcích a hradech

Zámecké slavnosti na zámku Kynžvart

Dne 12.6. se pravděpodobně uskuteční nedaleko od Prahy zajímavá slavnost. V kapli svatého Antonína z Padovy je naplánovaná veřejná bohoslužba a kolem zámku bude bohatý program zaměřený na historii tohoto místa.

Den s Františkem Jiřím na zámku Kynžvart

V rámci Roku osvícenské šlechty proběhne na zámku Kynžvart přednáška o životě a aktivitách známého evropského politika a diplomata – Františka Jiřího prvního knížete z rodu Metternichů. Součástí bude i malá faleristická výstava vyznamenání tohoto rodu.

Středověké slavnosti v Břevnovském klášteře

Milujete rytířské souboje, historické trhy a tradiční českou zábavu? Pak nesmíte chybět 22.5 v Břevnovském klášteře, kde se uskuteční již sedmý ročník oblíbených středověkých slavností. Bue zde bohatý program pro malé i velké návštěvníky. Menší se mohou těšit například na loutkové divadlo, rytířské souboje. Ti větší třeba na ukázku dobového vaření piva, tanečnice doprovázené dobovou hudbou.

Zalíbila se vám některá z těchto akcí a rádi byste se ji zúčastnili? Směle do toho. Pokud budete chtít více informací o některé z blížících se akcí, pak sledujte pravidelně náš web.

Posted in Akce a představení, Historické Budovy.